KARTA INFORMACYJNA – URZĄD MIEJSKI ŚMIGLA

PROCEDURA

WZP.6730

USTALENIE WARUNKÓW ZABUDOWY

Wymagane dokumenty:

1. Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

2. 2 egz. mapy zasadniczej lub katastralnej 1:500 bądź 1:1000, pokrywające nieruchomość objętą wnioskiem oraz obszar niezbędny do analizy - min. trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem i nie mniej niż 50 m wokół przedmiotowej nieruchomości. Na 1 egz. mapy należy wykreślić propozycje usytuowania projektowanych obiektów.

3. Kserokopię decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w przypadku, gdy jest ona wymagana na podstawie przepisów 
o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa 
w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

4. Zagwarantowanie, że istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego (np. zapewnienia dostawy energii 
i wody oraz odbioru ścieków lub kserokopia warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej, sieci kanalizacyjnej, sieci energetycznej).

5. Ewentualne upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu inwestora wraz z opłatą skarbową za pełnomocnictwo.

6. Dowód wniesienia opłaty skarbowej.

Kto może załatwić sprawę:

Decyzje o warunkach zabudowy wydaje się na wniosek inwestora. Nie jest wymagany tytuł prawny do nieruchomości na której inwestycja ma być zrealizowana.

Miejsce załatwienia sprawy:

Wydział Zamówień Publicznych i Planowania Przestrzennego, pok. nr 6, tel. 65 5186904

Termin załatwienia sprawy:

Do 2 miesięcy od dnia wszczęcia  postępowania. Do określonego powyżej terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności oraz okresów opóźnień z przyczyn niezależnych od organu (wg. art. 35 § 5 kodeksu postępowania administracyjnego)

Opłaty:

598,00 zł -za wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

17,00 zł za pełnomocnictwo, jeżeli wnioskodawca działa przez pełnomocnika.

1. Zwalnia się z opłaty skarbowej:

a. jednostki budżetowe, jednostki samorządu terytorialnego, jednostki Pożytku publicznego jeżeli składają wniosek o dokonanie czynności urzędowej wyłącznie w związku z ich nieodpłatną działalnością pożytku publicznego w rozumieniu przepisów o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,

b. osoby fizyczne prowadzące czynną ochronę gatunkową wyłącznie w zakresie przedmiotów opłaty skarbowej związanych z ochroną przyrody.

2. Nie podlega opłacie skarbowej dokonanie czynności urzędowej w sprawach: nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej oraz ochrony zdrowia, budownictwa mieszkaniowego zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2006 roku o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2018 poz. 1044 ze zm.).

Tryb odwoławczy:

W terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji można złożyć odwołanie od decyzji, które należy zaadresować na:
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lesznie ul. Słowiańska 54, 64-100 Leszno, składając za pośrednictwem Burmistrza Śmigla

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2017, poz. 1073 ze zm.);

2. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U.  z 2017 r. poz. 1257 ze zm.);

3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej ( t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1044 ze zn.).

Dodatkowe informacje:

Wniosek winien zawierać:

1. imię i nazwisko wnioskodawcy (nazwę instytucji), adres, telefon lub inną formę kontaktu,

2. kwalifikację robót budowlanych (budowa, przebudowa, montaż, remont) oraz określenie przedmiotu inwestycji,

3. charakterystykę inwestycji obejmującą:

  • określenie zapotrzebowania na wodę, energię oraz sposobu odprowadzania lub oczyszczania ścieków, a także innych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej, a w razie potrzeby również sposobu unieszkodliwiania odpadów,
  • określenie sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym gabarytów projektowanych obiektów budowlanych, przedstawionych w formie opisowej i graficznej, oraz przeznaczenia obiektów budowlanych.

W przypadku budynków inwentarskich należy podać istniejącą oraz docelową maksymalną obsadę zwierzętami hodowlanymi z określeniem gatunku i rodzaju zwierząt (np. istn. obada: prosięta - 50szt.; Docelowa obsada: maciory - 40szt,; prosięta - 150szt. itp.)

  • określenie charakterystycznych parametrów technicznych inwestycji oraz, w przypadku braku obowiązku przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, dane charakteryzujące jej wpływ na środowisko. 


Załączniki:

wniosek o lokalizację inwestycji celu publicznego lub warunki zabudowy.pdf