OSOBY    JEDNOSTKI I PODMIOTY    TEMATY    DOKUMENTY I INFORMACJE    ARCHIWUM
Instrukcja    Redakcja BIP    Strona WWW    BIP.gov.pl    Szukaj    Statystyki    Strony usunięte    Struktura organizacyjna

 
Strona główna » Dokumenty » Przetargi » Przetargi - zamówienia publiczne - usługi » Pytania i odpowiedzi w sprawie treści SIWZ do zadania pn. Zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Śmigla”

Pytania i odpowiedzi w sprawie treści SIWZ do zadania pn. Zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Śmigla”

Data publikacji: _
Termin składania ofert: _


Pytania i odpowiedzi w sprawie treści SIWZ do zadania pn. Zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Śmigla”

zamieszczone do dnia 23.01.2012 r.
=======================================================
Śmigiel, dnia 09.01.2012 r.
WI.271.11.2011.BP


Dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania pn. „Zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Śmigla”

W dniu 05.01.2012 r. do Urzędu Miejskiego Śmigla wpłynęło pismo z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 ze zm.) wyjaśniam:

PYTANIA:

Pytanie 1
Dot. Załącznika nr 2 do SIWZ

W punkcie 4 i 22 Załącznika nr.2 do SIWZ przetargu nieograniczonego
WI.271.11.2011.BP znajduje się zapis mówiący o materiale z którego ma być wykonana obudowa parkometru tj. blacha nierdzewna.
Czy Zamawiający dopuszcza wykonanie obudowy ze stopu anodowanego aluminium niezwykle odpornego na uszkodzenia mechaniczne oraz w zupełności odpornego korozję, znacznie grubszego od materiału zaproponowanego w SIWZ, gdyż jest to rozwiązanie zdecydowanie trwalsze na przestrzeni wielu lat użytkowania oraz praktyczniejsze?
Dodatkowo wymóg użycia „blachy nierdzewnej grubości min. 2 mm, odpornej na uszkodzenia mechaniczne, pomalowanej farbą odporną na działanie czynników atmosferycznych”, nie znajduje żadnego uzasadnienia poza tym, iż wyklucza z postępowania połowę producentów parkomatów.


Pytanie 2
Dot. Załącznika nr 2 do SIWZ


W punkcie 22 Załącznika nr.2 do SIWZ przetargu nieograniczonego
WI.271.11.2011.BP znajduje się zapis obligujący sposób budowy parkomatu tj „Dwuczęściowa obudowa wykonana ze stali nierdzewnej (część górna zawiera podzespoły techniczną / część dolna zawiera skarbiec).” Prosimy o rzeczowe uzasadnienie wymogu zastosowania powyższej budowy parkomatu wpisanej w SIWZ.

Czy Zamawiający dopuszcza rozwiązanie, aby parkomat posiadał 3 osobne komory z osobnymi drzwiami odpowiednio dla elektroniki, części kasowej oraz układu zasilania, przy czym komora z elektroniką (część górna) oraz część kasowa (poniżej komory z elektroniką) są chronione oddzielnymi zamkami odpornymi na włamanie za pomocą wytrychów i wiercenia. Takie rozwiązanie zapewnia ograniczony dostęp do części kasowej osób niepowołanych, a także jest bardzo wygodne dla obsługi serwisowej.


Proszę o udzielenie odpowiedzi w rzeczowej sprawie.ODPOWIEDZI:

Odpowiedź 1

Zamawiający dopuszcza wykonanie obudowy parkometrów z materiału proponowanego przez Wykonawcę.


Odpowiedź 2

Zamawiający dopuszcza zaproponowane przez Wykonawcę rozwiązanie.
Z poważaniem

Kierownik Wydziału Infrastruktury
i Ochrony Środowiska
/-/ Blandyna PellaInformacje powiązane:
Typ dokumentu: Przetargi - zamówienia publiczne - usługi
Kadencja: Kadencja VI (2010 - 2014)
Autor informacji: Łukasz Szamborski
Informację wprowadził: Łukasz Szamborski
Opublikowany dnia: 2012-01-09
Wprowadzony do BIP dnia: 2012-01-09
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


 

Urząd Miejski Śmigla, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, tel. (0 65) 518-00-03, fax (0 65) 518-98-23, napisz do nas