OSOBY    JEDNOSTKI I PODMIOTY    TEMATY    DOKUMENTY I INFORMACJE    ARCHIWUM
Instrukcja    Redakcja BIP    Strona WWW    BIP.gov.pl    Szukaj    Statystyki    Strony usunięte    Struktura organizacyjna

 
Strona główna » Dokumenty » Przetargi » Przetargi - zamówienia publiczne - roboty budowlane » Pytanie i Odpowiedź do zadania "Sieć kanalizacji sanitarnej z przepompowniami ścieków, Przysieka Polska i Bruszczewo" zamieszczone do 23.02.2009 r.

Pytanie i Odpowiedź do zadania "Sieć kanalizacji sanitarnej z przepompowniami ścieków, Przysieka Polska i Bruszczewo" zamieszczone do 23.02.2009 r.

Data publikacji: _
Termin składania ofert: _

Śmigiel, dnia 13 lutego 2009 r.
JRP.AP.341-1/09

Dotyczy przetargu pn. „Sieć kanalizacji sanitarnej z przepompowniami ścieków, Przysieka Polska i Bruszczewo”

12 lutego 2009 r. oraz 13 lutego 2009 r. do Urzędu Miejskiego Śmigla wpłynęły pisma z prośbą o wyjaśnienie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Na podstawie art. 38, ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) wyjaśniam:

PYTANIE

1. Czy Zamawiający posiada system wizualizacji i sterowania SCADA do którego należy przyłączyć zdalne sterowanie przepompowni, czy należy takie oprogramowanie zakupić?
2. W przypadku gdy Zamawiający posiada system sterowania i wizualizacji SCADA to proszę o podanie dostawcy w celu określenia kosztów związanych z „doprogramowaniem” kolejnych przepompowni.
3. Z uzyskanych informacji wynika, że szafy sterownicze, które mają być zainstalowane na przepompowniach ścieków powinny być wyposażone w elektroniczne zabezpieczenie silników pomp. Czy Zamawiający (Użytkownik) mógłby bliżej sprecyzować, w jaki rodzaj zabezpieczenia powinny być wyposażone szafy sterownicze?

ODPOWIEDŹ

1. Niniejszym potwierdzamy, iż Zamawiający posiada, dedykowany dla technologii GPRS, system SCADA do monitorowania pracy przepompowni ścieków wyposażony dodatkowo w funkcję zdalnego sterowania. Do w/w systemu są włączone użytkowane przez Zamawiającego przepompownie. Zasoby własne posiadanego systemu SCADA pozwalają na podłączenie do niego kolejnych przepompowni. W celu zapewnienia standaryzacji nowe przepompownie należy włączyć do istniejącego systemu SCADA.
2. Operator systemu wodociągowo – kanalizacyjnego, Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu Sp. z o.o. posiada umowę na obsługę systemu SCADA z firmą CONTROL SYSTEM, ul. St. Latwisa 29, 60-408 Poznań.
3. Do zabezpieczenia silników pomp w przepompowniach ścieków należy zastosować specjalizowany, cyfrowy moduł zabezpieczenia o następujących cechach:
• realizacja funkcji zabezpieczanie silników niskiego napięcia od skutków zwarć,
przeciążeń, asymetrii, pracy silnika niedociążonego i nadmiernej temperatury,
• moduł wyposażony w duży czytelny wyświetlacz LCD do odczytu aktualnej wartości prądu pobieranego przez silnik oraz programowania parametrów, klawiaturę membranową i diody sygnalizacyjne stany alarmowe
• przewody prądowe przewlekane przez otwory umieszczone w obudowie przekaźnika
• obudowa modułu przystosowana do zabudowy tablicowej na drzwiach wewnętrznych szafy sterowniczej
• moduł musi być wyposażony w port do komunikacji cyfrowej w standardzie RS-422 lub RS-485 z obsługą protokołu ModBus RTU
Z poważaniem,
BURMISTRZ ŚMIGLA
Wiktor SnelaInformacje powiązane:
Typ dokumentu: Przetargi - zamówienia publiczne - roboty budowlane
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Łukasz Szamborski
Informację wprowadził: Łukasz Szamborski
Opublikowany dnia: 2009-02-13
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-02-13
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


 

Urząd Miejski Śmigla, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, tel. (0 65) 518-00-03, fax (0 65) 518-98-23, napisz do nas