OSOBY    JEDNOSTKI I PODMIOTY    TEMATY    DOKUMENTY I INFORMACJE    ARCHIWUM
Instrukcja    Redakcja BIP    Strona WWW    BIP.gov.pl    Szukaj    Statystyki    Strony usunięte    Struktura organizacyjna

 
Strona główna » Dokumenty » Przetargi » Przetargi - zamówienia publiczne - roboty budowlane » Pytanie i Odpowiedź do zadania "Sieć kanalizacji sanitarnej z przepompowniami ścieków, Przysieka Polska i Bruszczewo" zamieszczone do 23.02.2009 r.

Pytanie i Odpowiedź do zadania "Sieć kanalizacji sanitarnej z przepompowniami ścieków, Przysieka Polska i Bruszczewo" zamieszczone do 23.02.2009 r.

Data publikacji: _
Termin składania ofert: _

Śmigiel, dnia 27 stycznia 2009 r.
JRP.AP.341-1/09


Dotyczy przetargu pn. „Sieć kanalizacji sanitarnej z przepompowniami ścieków, Przysieka Polska i Bruszczewo”

W dniu 23 stycznia 2009 r. do Urzędu Miejskiego Śmigla wpłynęło pismo z prośbą o wyjaśnienie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Na podstawie art. 38, ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) wyjaśniam:

PYTANIE

1. Kto poniesie opłaty administracyjne za wycinkę drzew?
2. Czy będą naliczane wykonawcy opłaty za zajecie pasa drogowego?

ODPOWIEDŹ

1. Wniosek o wydanie decyzji w sprawie wydania zezwolenia na usunięcie drzew złoży Gmina Śmigiel po uzgodnieniu z Wykonawcą koniecznych do usunięcia drzew, w celu prowadzenia robót budowlanych. Wykonawca będzie miał obowiązek przygotowania załącznika graficznego do wniosku, z zaznaczeniem drzew do usunięcia. Wynikające z wydania przedmiotowej decyzji opłaty za usunięcie drzew będzie stanowić koszt Zamawiającego.
2. Zgodnie z zapisem w SIWZ Rozdział 17 ust. 3b Wykonawca w cenie oferty musi uwzględnić koszt zajęcia pasa drogowego na warunkach określonych przez właścicieli (zarządców) dróg. Wykonawca złoży wniosek o wydanie decyzji na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót budowlanych do właściciela (zarządcy) drogi i do niego należy obowiązek wydania decyzji i naliczenie opłat. Inwestycja przebiega na drogach będących w zarządzie Gminy Śmigiel jak również Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie – droga powiatowa nr 3906 P Czacz - Kościan. W załączeniu przesyłam uchwały Rady Miejskiej Śmigla i Rady Powiatu Kościańskiego w sprawie ustalenia stawek opłat za zajmowanie pasa drogowego na cele niezwiązane z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu.
Z poważaniem,
BURMISTRZ ŚMIGLA
Wiktor Snela


Pliki do pobrania:Informacje powiązane:
Typ dokumentu: Przetargi - zamówienia publiczne - roboty budowlane
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Łukasz Szamborski
Informację wprowadził: Łukasz Szamborski
Opublikowany dnia: 2009-01-27
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-01-27
Zmian: 0


Powiadom o zmianach w tym dokumencie
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu.
Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.


 

Urząd Miejski Śmigla, pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel, tel. (0 65) 518-00-03, fax (0 65) 518-98-23, napisz do nas